محل تبلیغات شما

مثل هر چیز دیگه ای که می پوشید ، هدفون هم میتونه کثیف شه. به نظر می رسد اونها جذب کننده هر چیزی هستن! از موم گوش تا گرد و غبار و لکه های سیاه رنگ. این میتونه عملکرد هدفون شما رو تحت تأثیر قرار بده یا حتی منجر به از بین رفتن زود هنگام اونها شه. در این مقاله از کیهان قصد داریم روش تمیز کردن هدفون و هندزفری رو آموزش دهیم.

صدای ناهنجار هدفون آسیب دیده میتونه منجر به آسیب های جدی هم بشه. چربی پوست شما همینطور میتونه موجب شه تا قطعات پلاستیکی و لاستیکی پس از مدت طولانی قرار گرفتن در معرض اون، تغییر رنگ بدن و حتی از هم گسیخته شن.

جان چن ، مدیر فروش شرکت Grado Labs ، تولید کننده هدفون و محصولات صوتی در بروکلین ، می گه: "هدفون یه جنس مصرفی هست و دیر یا زود از کار می افته." اما اون میگه با نگهداری ساده میتونین عمر محصول رو طولانی تر کنین. جان چن توصیه میکنه که هر ماه یکبار هدفون خودتون رو تمیز کنین.

قبل از تمیز کردن هندزفری، اون رو از دستگاه جدا کنین و اگه باتری داره اون رو خارج کنین و بعد دستورالعمل های زیر رو دنبال کنین.

 

ابزار لازم برای تمیز کردن هدفون

برای تمیز کردن هدفون (مدل هایی که در گوش شما جای میگیرن) ، یه گیره کاغذ و گوش پاک کن لازم دارین. این وسیله ها به شما کمک می کنن تا بتونید با کمی دقت بیشتر، هدفون های بزرگتر (استدیویی) که روی گوش یا گوش شما قرار میگیرن هم تمیز کنین. علاوه بر اینها، با یه مسواک تمیز و نرم هم خوب میشه تمیز کاری کرد.

چن توصیه میکنه از دستمال مرطوب کودک استفاده کنین ، اما مطمئن بشید که اونها فاقد الکل هستن. یا میتونین از حوله ای با آب گرم و یه قطره صابون یا مواد شوینده ملایم استفاده کنین. در بعضی موارد ممکن هست بخواهید از الکل یا پراکسید هیدروژن استفاده کنین - در این مواقع بهتر هست دستور العمل لازم اونها رو بخوانید.

برای خشک کردن هندزفری ها هنگام انجام کار ، به حوله دوم هم نیاز دارین. از پارچه ای استفاده کنین که هرگونه الیاف یا گرد و غبار رو روی سطح جا نگذاره.

 

موضوعاتی درباره انواع مدل های هندزفری

به جز تعداد انگشت شماری از مدل هایی که به طور خاص برای شنا به بازار عرضه میشن ، هدفون ها هرگز نباید در آب غوطه ور شن و حتی مدل های "مقاوم در برابر آب" نباید بیش از کمی مرطوب باشن.

بنابر این هیچ مایعی رو مستقیماً روی هدفون نریزید و وقتی اونها رو پاک کردید ، قطعاًً رطوبت رو روی سطح هندزفری نگه دارین و اجازه ندید که هیچ قسمت داخلی مرطوب شه.

به گفته چن ، شما به چیزی قوی تر از صابون و آب احتیاج ندارید.

اون می گه: "شما همینطور میتونین از الکل هم استفاده کنین ، اما فقط در موارد خاص علت این امر اون هست که مواد به خودی خود در شوینده ها حل میشن."

الکل ممکن هست هر بخشی از کف رو از بین ببره اما برای پلاستیک ، لاستیک یا سیلی مشکلی نداره. اگه خواستید گاهی اوقات از اون استفاده کنین، دقت کنین که الکل رو خودتون با دقت خشک کنین. اگه بذارید با هوا خشک شه میتونه منجر به آسیب شه.

وب سایت شرکت Bose برای حذف موم گوش، پراکسید هیدروژن رو توصیه میکنه. به دنبال غلظت بیش از ۳ درصد نباشید. اون رو با یه گوش پاک کن بمالید و فقط سطح اون رو مرطوب کنین. وقتی کارتان تمام شد ، محلول رو به سرعت و با دقت پاک کنین. حتی در اون غلظت کم ، پراکسید هیدروژن گاهی اوقات میتونه موجب سفید شدن و تغییر رنگ شه.

مهم نیست که از چه نوع هدفون استفاده می کنین ، قبل از انجام کار قطعاً اونها رو خاموش کنین و قبل از استفاده مطمئن بشید که کاملا خشک هستن.

 

هدفون های دارای پایه گوش (داخل گوشی)

در مورد هدفون هایی که دارای قسمت های قابل جابجایی یا پایه های گوش هستن ، تولید کنندگان توصیه می کنن اونها رو جدا کرده و اونها رو جداگانه تمیز کنین. اولین قدم پاک کردن هرگونه موم گوش هست که در داخل اونها قرار داره. سنجاق کاغذی اینجا وارد عمل میشه - فقط مراقب باشین گوش های هدفون رو خراشیده و سوراخ نکنید.

پس از پاک کردن موم اضافی ، پایه های گوش رو با دستمال مرطوب بچه یا صابون و آب پاک کنین. میتونین بعضی از قسمت های نرم هدفون رو بدون آسیب رساندن به اونها برای تمیز کردن مناسب به بیرون بچرخانید تمیز کنین.

باز هم ، الکل گزینه ای برای تمیز کردن لاستیک و سیلی هست ، اما موجب از بین رفتن سطح میشه.

در مرحله بعدی به بدنه هدفون خودتون نگاهی بیندازید. برای محافظت از بلندگو ها، معمولاً یه صفحه مش ساخته شده از پارچه ، پلاستیک یا ف وجود داره که صدا از اون خارج میشه. این قسمت میتونه یه نقطه داغ برای موم باشه.

چن می گوید اغلب اوقات درباره هدفون هایی که از یه طرف صدای کمتری تولید میکنن، سؤال می کنن و یه گرفتگی ساده معمولاً علت اون هست. او توصیه میکنه که برای پیشگیری از به وجود آمدن این مشکل، ماهی یکبار تمام قسمت های هندزفری اعم از صفحه مش رو تمیز کنین.

از یه مسواک تمیز استفاده کنین تا هر چیزی که گیر کرده هست رو به آرامی پاک کنین ، اما مراقب باشین که زباله ها رو به عمق بیشتری به صفحه فشار ندید.

بعضی از هدفون های گوش دارای صفحه مش نیستند ، و فقط یه حفره در جلوی استوانه وجود داره که به گوش شما می رسد. میتونین از سنجاق کاغذی برای حذف هرگونه آلودگی قابل مشاهده استفاده کنین. کار رو با ظرافت انجام بدید و مطمئن بشید که از تماس با اجزای داخلی هدفون جلوگیری می کنین.

 

هدفون های روگوشی

هدفون های روگوشی ( خانگی / استودیویی ) به اندازه مدل های داخل گوش کثیف نمیشن، اما هنوز هم نیازمند پاکسازی منظم هستن.

آب و صابون یا اون دستمال مرطوب کودک تمام چیزهایی هست که شما برای تمیز کردن محفظه هدفون لازم دارید. کمی وقت اضافی رو برای پاک کردن چربی ها از مناطقی که با مو یا پوست شما در تماس هستن ، صرف کنین. اگه مدل سیمی دارین ، از همین روش برای پاک کردن سیم هم استفاده کنین. برای فیش (جک) هدفون از پارچه خشک استفاده کنین.

بعضی از هدفون هایی که روی گوش قرار میگیرند ، دارای پد گوش قابل جابجایی هستن که میتونین در صورت امکان اون رو جدا و تمیز کنین. همینطور میتونین اگه قابل تعویض هستن، بعد از تایمی یه پد جدید خریداری کنین.

برای تمیز کردن پد هدفون ، اول اونها رو به آرامی با یه حوله خشک یا یه برس پاک کنین تا گرد و غبار و خاک سطحی از بین برود. بعد با دستمال مرطوب بچه یا حوله مرطوب شده با صابون و آب تمیز کنین. برای رسیدن به مناطق سخت و در هر قسمت از گوش پاک کن استفاده کنین. وقتی کارتان تمام شد ، پد رو با دست خشک کنین.

Bang & Olufsen ، یکی از معدود کمپانی هایی هست که هدفون با پد های ساخته شده از چرم واقعی به فروش می رساند ، تمیز کننده های چرم مخصوصی ارائه میکنه که فقط با یه دستمال تمیز میشن.

دقیقاً مثل هدفون های داخل گوشی، بیشتر هدفون های روگوشی هم دارای مش هستن که خروجی صدا رو پوشش میده. اگه مش ها کثیف هستن ، از یه برس نرم برای پاک کردن اونها به آرامی استفاده کنین. مراقب باشین که صفحه یا قلم مو رو به مش ها فشار ندید.
اگه صفحه نمایش قابل جدا شدن هست ، اونها رو جداگانه تمیز کنین. ریچ فیسو ، مدیر برنامه آزمایش الکترونیک برای گزارش های مصرف کنندگان میگه ، اگه هیچ گونه آلودگی ظاهری وجود نداره ، تلاش نکنید مش ها رو تمیز کنین. فیسو می گوید: "به خاطر اینکه هدفون های گران قیمتی در بازار وجود داره، ارزش اون رو دارن که تمیز کردنشون رو به یه متخصص واگذار کنین"

 

ارتقاء عمر هدفون با کیف نگهدارنده هدفون و هندزفری کی فون

کیف نگهدارنده هدفون و هندزفری کی فون در جهت استفاده راحت از هدفون و هندزفری شما، خصوصاً در کیف، کمد و محیط اطراف است. جمع کردن و ثابت نگه داشتن سیم هدفون و هندزفری همواره کاری دشوار بوده. زمانی که سر میز کارتون هستید و جای مناسبی برای هدفون و هندزفری خودتون ندارید، همیشه با این مشکل برخورد کردید که سیم این وسایل مزاحم کار شما بوده و تمرکزتون رو به هم زده . با کمک کیف هدفون و هندزفری کی فون، خیلی راحت از پیچ و تاب خوردن سیم این وسایل کنترل کنه و با خیالی راحت اون رو در جیب یا کیف خودتون قرار بدید. این وسیله کاربردی از آسیب دیدن هدفون و هندزفری جلوگیری میکنه و موجب ارتقاء طول عمر اونها میشه. به وسیله کیف هدفون و هندزفری کی فون، به محیط اطرافتون نظم بدید و دیگه نگران پیدا کردن این وسایل در کیف و یا نگهداری اونها نباشید.


محصولات کیهان هدفون ,رو ,کنین ,، ,های ,تمیز ,استفاده کنین ,هدفون و ,تمیز کنین ,و هندزفری ,هدفون هایمنبع

سیگنال های آنالوگ در مقابل دیجیتال - بخش دوم

سیگنال های آنالوگ در مقابل دیجیتال - بخش اول

معرفی بهترین شارژرهای اندروید بازار (به همراه لینک خرید از دیجیکالا)

تفاوت هد ست، هدفون و هندزفری | آموزش تمیز کردن هدست بلوتوث

آیا هدفون یا هندزفری می تواند موجب برق گرفتگی من شود؟

جلوگیری از قطع شدن سیم هندزفری و هدفون – بخش دوم

معرفی انواع مختلف شارژر های تلفن همراه و چگونگی نگهداری از سیم شارژر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
سفارش چاپ لیبل حرفه ای آموزش بهینه سازی سایت اجناس فوق العاده چنار دانلود بهترین ها از همه چیز و همه جا درسکار | موتور ساعت | ساعت دیواری | عقربه | موتور ساعت | ANAGRAM تولیدات داخلی خرید و فروش انواع اتصالات جوشی