محل تبلیغات شما

هدفون یا هندزفری وسیله الکترونیکی هستند که مدارهای الکترونیکی و تراشه هایی در داخل آنها وجود دارد ، از این رو بر اساس ولتاژ و جریان (برق به عبارت دیگر) برای تولید صدایی که از پخش کننده های رسانه ما تولید می شوند کاربرد دارند.

بنابراین ، به عنوان یک پاسخ کوتاه منطقی ، بله ، شما می توانید توسط هدفون خود دچار برق گرفتگی شوید. اما این شرایط بسیار نادر اتفاق می افتد. با این حال ، به عنوان یک جواب عملی تر که می توانم بگویم نه ، این موضوع چیزی نیست که نیاز باشد مدام به آن فکر کنید!

برای درک بیشتر و درک دقیق جواب ، بهتر است این مقاله کیهان را بخوانید زیرا کل ماجرا، چگونگی و چرایی موضوع برق گرفتگی توسط هدفون را برای شما تشریح خواهیم کرد.

انواع شوک های الکتریکی در هدفون ها

در اصل ، دو نوع شوک الکتریکی وجود دارد که ممکن است توسط هدفون شما ایجاد شود.

نوع ۱ – تخلیه الکتریکی استاتیک

در زمان زمستان به دلیل هوای خشک و اصطکاک بین پایه لاستیکی و زمین ، در حالی که با دو کفش با پایه لاستیکی راه می رویم بدن ما شروع به شارژ شدن می کند و با لمس پوست شخص دیگری یا لمس درب فی یا مانند آن ، شارژ انرژی الکتریکی می تواند تخلیه شود.

این اتفاق می تواند در بین شما و لاله های گوش نیز اتفاق بیفتد زیرا برخی از انواع هدفون ها دارای یک شبکه فی یا بدنه می باشند ، بنابراین این بار استاتیک از گوش شما به سمت هدفون شما تخلیه می شود و گرچه این احساس ناخوشایند است اما کاملاً بی خطر است .

نوع ۲ – تخلیه برق AC

این نوع شارژ الکتریکی توسط برق اصلی منزل شما ایجاد می شود. سه دلیل اصلی برای برق گرفتگی شما توسط هدفون در این حالت وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت. البته این حالت ها مخصوص هدفون های سیمی و کلاً هدفون های غیر وایرلس هستند. چون انرژی الکتریکی برای عبور نیاز به اتصال سیمی دارد.

توجه: معمولاً موارد زیر باید همه به طور همزمان وجود داشته باشند تا شوک الکتریکی امکان پذیر شود.

[مورد ۱]: نوع بدنه هدفون یا هندزفری

به طور معمول ، هدفون یا هندزفری از پلاستیک و بعضی مواقع با لاستیک ساخته می شود ، اما برخی از آنها دارای قلاب فی هستند ، بنابراین اگر برد الکتریکی داخلی و/ یا اتصال دهنده ها به نوعی بدنه فی را از داخل لمس کنند ، یک مدار الکتریکی متصل به پوست شما ایجاد می شود.

حتی با وجود اتصالات فی ، اگرچه سیم ها با یک پوشش پلاستیکی پوشیده شده اند ، اما در صورت برقراری اتصال با یک منبع AC ، میدان های الکتریکی می توانند به بدن شما دسترسی پیدا کنند ، بنابراین اگر از هدفون های محافظ فی استفاده می کنید، شرط اول احتمال برق گرفتگی را دارید.

[مورد ۲]: هدفون به کجا متصل است؟

این یکی از اصلی ترین عواملی است هدفون شما را مستعد برق گرفتگی میکند: اینکه دستگاه شما همزمان به برق متصل باشد و شما در حال استفاده از هدفون متصل به دستگاه باشید.

توجه: وقتی دستگاه شما به پریز برق دیواری متصل شده است که هیچ اتصال دهنده زمینی نداشته باشد (چیزی که به اتصال ارت معروف است) این امکان بسیار بیشتر می شود.

برق برای اجرای یک مدار الکتریکی به سه عامل وابسته است: ولتاژ ، جریان و امپدانس. برای اینکه عملکرد مدار به درستی کار کند ، نیاز به اتصال به زمین دارد. بدن ما یک منبع زمینی بسیار مناسب برای اتصال منبع برق است زیرا بدن مقادیر زیادی آب در خود دارد. بنابراین بدن انسان می تواند در نقش یک اتصال زمین (ارت) عمل کرده و برای مدارهای الکتریکی برق را از عبور دهد. چیزی که برق گرفتگی نامیده می شود.

بنابراین ، اتصال دستگاه برق رسانه ای شما به پریز برق ۲ پین ، باعث افزایش احتمال برق گرفتگی از طریق هدفون یا هندزفری می شود.

توجه: منظور دستگاه هایی است که از برق AC استفاده می کنند مانند: تلویزیون ، پخش کننده کاست های قدیمی ، دستگاه پخش دی وی دی ، دستگاه پخش سی دی صوتی ، رادیو مد قدیمی ، رایانه شخصی یا لپ تاپ استفاده می کنند که به پریز برق وصل شده اند … و غیره.

[مورد ۲]: بدن شما خیس است و/یا با پای ایستاده اید؟

این وضعیت شما را در صورت بروز دو مورد قبلی مستعد تر می کند! آب بسیار رسانا برای برق است بنابراین اگر خیس باشید و یک وسیله برقی را لمس کنید که از سوکت دیواری تغذیه شده باشد ، احتمال برق بسیار زیاد است. حتی می تواند کشنده باشد! این موضوع باعث می شود تمام ولتاژ جریان برق AC از طریق بدن، به زمین تخلیه شود. بنابراین بدن انسان به عنوان یک هادی (ماده رسانا) کار می کند.

چه نوع هدفونی می تواند موجب برق گرفتگی شود؟

اصولاً استفاده از هدفون های معمولی که امروزه در بازار موجود است بسیار بی خطر است. حتی آنهایی که خیلی ارزان قیمت هستند زیرا بیشتر آنها از پلاستیک ساخته شده اند که مواد غیر رسانا هستند.

همچنین به یاد داشته باشید که این موضوع فقط به نوع هدفون مربوط نمی شود ، بلکه نحوه استفاده از آن هم مرتبط است. همانطور که در بالا گفته شد، استفاده از هدفون های بی سیم یا بلوتوث ، هیچگاه امکان برق رسانی به شما را ندارند و مهم نیست که از چه موادی ساخته شده اند.

آیا شوک الکتریکی یک هدفون کشنده است؟

بله ، اگر سه مورد فوق با هم ترکیب شده و اتفاق افتاده باشند. زیرا شما با قدرت AC 110 ولت یا ۲۲۰ ولت سر و کار دارید ، AC (که سوکت برق دیواری اصلی است) با قدرت DC کاملاً متفاوت است.

توجه: خطرات برقی هر ساله در آمریکا بیش از ۳۰۰ مرگ و میر و ۴۰۰۰ مجروح برجای می گذارد.

منبع تغذیه AC مخفف Asynchronous است در حالی که منبع DC مخفف Direct Power است ، منبع مستقیم Power مانند باتری ها به هیچ وجه آسیبی به انسان وارد نمی کند ، اما در صورت وجود اتصال کوتاه می تواند به یک دستگاه الکترونیکی یا برد مدارهای الکترونیکی یک دستگاه آسیب برساند.

چگونه می توان از طریق هدفون و هدفون از برق گرفتگی جلوگیری کرد؟

برای جلوگیری از برق گرفتگی ازطریق هدفون بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

در مورد تخلیه الکتریکی استاتیک، پیش از پوشیدن هدفون یا هندزفری، سعی کنید هر نوع ف موجود در خیابان یا خانه ای را که در آن هستید، مانند درب فی یا قاب پنجره و … را لمس کنید تا اگر هرگونه انرژی الکتریکی ایستایی در آن وجود دارد توسط این لمس به زمین منتقل شود.

بهتر است از هدفون های بی سیم یا بلوتوث استفاده کنید. به این ترتیب اتصال خود را با دستگاه قطع کرده اید.

از هدفون خود با دستگاههایی استفاده کنید که مستقیماً با منبع تغذیه AC در ارتباط نیستند. مانند تلفن های همراه ، تبلت ها ، پخش کننده های mp3 و غیره که از باتری های معمولی یا قابل شارژ برای کار استفاده می کنند.

در صورتی که می خواهید از هدفون خود با یک دستگاه رسانه ای منبع تغذیه AC استفاده کنید (مانند تلویزیون، ضبط صوت قدیمی و …) ، مطمئن شوید که دستگاه رسانه شما از اتصال ۳ پین برق پشتیبانی می کند.

فقط از هدفون های مدرن با بدنه پلاستیکی استفاده کنید.

حتماً هنگام استفاده از دستگاه رسانه ای دارای منبع دیواری AC هستند، خاطرتان باشد که پا نباشید. به خصوص اگر در حال راه رفتن هستید و یا مستقیم روی زمین می نشینید.

در هنگام استفاده از هدفون یا وسیله ای که به پریز برق AC متصل شده است ، خیس نباشید! به یاد داشته باشید اگر به تازگی دوش گرفتید و هنوز موهای شما هنوز خیس است ، آب موجود روی بدن شما می تواند باعث هدایت جریان الکتریکی و برق گرفتگی شود.

نتیجه

به یاد داشته باشید ، دلیل اصلی برق گرفتن به دلیل وجود دستگاهی است که از جریان مستقیم AC استفاده می کند ، اما اگر از یک دستگاه قابل حمل با باتری استفاده می کنید ، نیازی به نگرانی در مورد برق گرفتگی ناگهانی نیست. با این وجود اگر هنوز از هدفون های فی استفاده می کنید سعی کنید از هدفون پلاستیکی بی سیم یا وایرلس استفاده کنید تا میزان خطا را به حداقل برسانید


محصولات کیهان ، ,برق ,هدفون ,استفاده ,های ,یک ,برق گرفتگی ,از هدفون ,می شود ,هدفون های ,می تواندمنبع

سیگنال های آنالوگ در مقابل دیجیتال - بخش دوم

سیگنال های آنالوگ در مقابل دیجیتال - بخش اول

معرفی بهترین شارژرهای اندروید بازار (به همراه لینک خرید از دیجیکالا)

تفاوت هد ست، هدفون و هندزفری | آموزش تمیز کردن هدست بلوتوث

آیا هدفون یا هندزفری می تواند موجب برق گرفتگی من شود؟

جلوگیری از قطع شدن سیم هندزفری و هدفون – بخش دوم

معرفی انواع مختلف شارژر های تلفن همراه و چگونگی نگهداری از سیم شارژر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تولید محتوا تخصصی مذهبی و معنوی شیتیل موزیک دانلود رایگان مقاله کفپوش پارکت بوم گردی آنلاین سجاده مسجدی هنر زندگی | مشاوره روانشناسی هنر زندگی فروشگاه کالا شهر فروش انواع تحقیق و مقاله برای تمامی علوم