محل تبلیغات شما

برای جلوگیری از قطع شدن سیم هدفون باید کارهایی را به عنوان پیشگیری رعایت کنید زیرا هدفون بیشتر از کابل های پلاستیکی یا نازک ساخته شده است که به راحتی می توان آنها را قطع کرد، حتی برای آنهایی که کیفیت بسیار مناسب دارند و گرانقیمت هستند.

بسیاری از روشها وجود دارند که همانطور که در زیر توضیح داده شده است ، مانع از شکستن هدفون شما می شوند. در این مقاله از کیهان به ۱۹ مورد از این نکات اشاره میکنیم:

کابل را محکم نپیچانید!

بسیاری از ما پس از اتمام استفاده از آنها سیم هدفون را در اطراف تلفن های هوشمند یا بدنه پخش کننده خود می پیچیم. بیشتر این کویل ها مخصوصاً در مواردی که با گوشواره هدفون ساخته شده اند بسیار سبک و نازک هستند و به همین دلیل برش های فیزیکی داخلی ندارند.

بنابراین توجه داشته باشید که سیم پیچ خود را آنقدر محکم نکنید زیرا احتمال اینکه آنها بعد از مدتی خراب یا قطع شوند وجود دارد.

کابل را نکشید! فقط سوکت را بکشید

یک روش رایج است که تقریباً همه افراد انجام می دهند ، این است که برای جداکردن هدفون از یک منبع صوتی به جای اینکه خود سوکت را بکشید ، سیم (کابل) را می کشید. که این کار اشتباه است و باعث فشار بر روی سیم می شود. شما همیشه باید سوکت را با گرفتن دو طرف ِ آن بکشید.


سوکت را با اقتدار بکشید

پیرو مورد قبلی در خصوص نکشیدن کابل، اگر می خواهید هدفون را جدا کنید باید سوکت را محکم و قوی بکشید. لرزیدن دست یا تکان دادن آن باعث می شود اتصالات داخلی تحت فشار واقع شوند.

از کابل با طول مناسب استفاده کنید

داشتن هدفون یا هندزفری با طول کابل که نه طولانی و نه کوتاه باشد می تواند دوام و راحتی را بالا ببرد و احتمال شکسته شدن یا بریدگی کابل را کاهش دهد. زیرا کابل های کوتاه باعث کشیدگی شده و کابل های بلند می تواند زیر دست و پا رها شوند.

اضافه کردن طول کابل

این کاری قابل انجام و ساده برای شما در خانه است. شما می توانید از هر کابل اضافی از هر هدفون دیگری که دیگر نیازی به آن ندارید یا خراب است استفاده کنید و به سادگی کابل را برش داده و آن را بهم وصل کنید.

هدفون را در زمین نگذارید

گاهی اوقات به همین دلیل است که برخی از افراد هدفون خود را خراب می کنند ، ترک هدفون شما بر روی زمین به طور تصادفی یا به دلیل تنبلی می تواند لبخند شما را در آن روز خراب کند.

لطفاً همیشه هدفون خود را روی یک میز نگه دارید یا از آن به نحو استانداردی محافظت کنید.

جمع کردن سیم هندزفری زمانی که از آن استفاده نمی کنید

 جمع کردن انواع  سیم و کابل ( خانگی – تجاری – صنعتی ) در اندازه‌های  مختلف، همیشه کاری پر دردسر  بوده است. در خیلی از  موارد نیز به علت دشوار بودن این کار، از آن صرف نظر می شود. برای این منظور می توانید از سیم جمع کن کی فون محصول جدید کیهان استفاده کنید.

هدفون خود را آویزان نکنید

همیشه از قرار دادن هدفون یا هندزفری خود به صورت آویزان از میز یا کیف، پرهیز کنید.این کار باعث می شود استرس بین سیم و جک زیاد شده و احتمال پارگی را افزایش می دهد.

هدفون را در حالت وصل شده به گوشی رها نکنید

وقتی که از هدفون خود استفاده نمی کنید ، آنها را به دستگاه پخش کننده رسانه خود وصل نکنید! در صورت حرکتی تصادفی ممکن است موجب آسیب دیدگی هدفون یا سوکت آن شود.

از تماس با آب خودداری کنید

این یک نکته رایج است ، هر وسیله الکترونیکی دارای دشمنی است که آب نام دارد. آب به راحتی هر وسیله الکترونیکی را خراب می کند ، بنابراین باید توجه زیادی به نحوه جلوگیری از وقوع آن داشته باشیم.

در مورد هدفون و هندزفری هم این موضوع صادق است ، مگر اینکه هدفون شما ضد آب باشد. در صورت تماس آب با هدفون ، سعی کنید فوراً هدفون را از آب خارج کرده و آن را از دستگاه خود جدا کنید! آن را در معرض دید بگذارید. برای چند ساعت آنرا رها کنید. معمولاً هوا می تواند آن را نجات دهد.

همچنین ، یاد بگیرید که چگونه هدفون خود را زمانی که از آن استفاده نمی کنید، در جای مناسبی نگهداری کنید.

موم گوش خود را تمیز کنید

بسیاری از افراد به طور روزانه از هدفون استفاده می کنند. گوش انسان دارای ترشحات (موم) است که می تواند روی هدفون یا هندزفری قرار گیرد.

بنابراین نشستن موم گوش روی هدفون شما ممکن است به شما اجازه ندهد از کیفیت واقعی هدفون یا هندزفری خود لذت ببرید و علاوه بر آن ، ممکن است با داشتن موم اضافی مشکلاتی را برای خودتان ایجاد کند. اگر موم داخل سوراخ های هدفون وارد شده است، بهتر است گوش و هدفون خود را تمیز کنید.

در مقاله بعدی ، ۹ روش دیگر برای جلوگیری از قطع شدن سیم هندزفری و هدفون ارائه خواهد شد.


محصولات کیهان هدفون ,کابل ,، ,سیم ,هندزفری ,استفاده ,خود را ,است که ,هدفون یا ,هدفون خود ,را درمنبع

سیگنال های آنالوگ در مقابل دیجیتال - بخش دوم

سیگنال های آنالوگ در مقابل دیجیتال - بخش اول

معرفی بهترین شارژرهای اندروید بازار (به همراه لینک خرید از دیجیکالا)

تفاوت هد ست، هدفون و هندزفری | آموزش تمیز کردن هدست بلوتوث

آیا هدفون یا هندزفری می تواند موجب برق گرفتگی من شود؟

جلوگیری از قطع شدن سیم هندزفری و هدفون – بخش دوم

معرفی انواع مختلف شارژر های تلفن همراه و چگونگی نگهداری از سیم شارژر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
rama اطلاعات کامپیوتری بهترین سایت peyton3s casa مطب دندانپزشک اریا لاوی ها | دانلود آهنگ، دانلودرمان، اس ام اس دانلود آهنگ های جدید دانلود سرا coryo15 paikka علمی